Rossiya terma jamoasi va Moskva «Spartak»ining sobiq futbolchisi Igor Ledyahov Matvey Safonovning «PSJ»da kam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Safonov klub darajasidagi jahon chempionatida o‘ynashi qiyin, chunki asosiy darvozabon Donnarumma juda yaxshi ko‘rinishda. Ledyahovning aytishicha, Safonovga «PSJ»dan ijara asosida ketishning hojati yo‘q, unga o‘z navbatini kutish tavsiya etiladi.
Matvey Safonov «Krasnodar» futbol maktabida tarbiyalangan. U 2024-yil yozida «Pari Sen-Jermen»ga o‘tgan.
O‘tgan mavsumda u 17 ta o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shu bilan birga, u jamoasi bilan Fransiya chempionati, Kubogi, Superkubogi va Chempionlar ligasi kabi to‘rtta yirik turnirda g‘olib bo‘lgan.

Ledyahov: Сафонов не должен уходить из «ПСЖ»
Бывший футболист сборной России и московского «Спартака» Игорь Ледяхов высказался о том, что Матвей Сафонов имеет мало игровой практики в «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Сафонову будет сложно играть на клубном уровне в чемпионате мира, так как основной вратарь Доннарумма находится в отличной форме. Ледяхов считает, что Сафонову не нужно уходить из «ПСЖ» на правах аренды, ему рекомендуется подождать своего шанса.
Матвей Сафонов воспитан в футбольной школе «Краснодара». Он перешел в «Пари Сен-Жермен» летом 2024 года.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 17 матчах и пропустил 13 голов. При этом он стал победителем четырех крупных турниров вместе с командой: чемпионата Франции, Кубка, Суперкубка и Лиги чемпионов.