Gazzaev: Rossiya va Qatar o‘rtasida o‘yinni ko‘rib chiqamiz
Mashhur murabbiy Valeriy Gazzaev Rossiya va Qatar terma jamoalari o‘rtasida do‘stlik uchrashuvi o‘tkazilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq jamoalarning sentyabr oyida o‘zaro maydonga chiqishi ehtimoli haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Qatar yaqinda jahon chempionatiga mezbonlik qildi va jamoa o‘zini eng yaxshi tomondan ko‘rsatdi.
Bizning terma jamoamiz xalqaro uchrashuvlarda ishtirok etishi zarur. Afsuski, hozirda kuchli raqiblar bilan saralash o‘yinlari va do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazish imkoniyati yo‘q, dedi Gazzaev Sport-Express nashriga bergan intervyusida.
Rossiya terma jamoasi so‘nggi rasmiy o‘yinni 2021-yil noyabr oyida o‘tkazgan. 2022-yil fevral oyining oxirida UEFA va FIFA Rossiya futbol federatsiyasiga nisbatan sanksiyalar joriy etdi.
Shundan beri Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazmoqda. Boshqa terma jamoalarning bandligi va siyosiy vaziyat tufayli Rossiya terma jamoasi uchun raqib topish qiyin kechmoqda.
Eslatib o‘tamiz, iyun oyida Rossiya terma jamoasi Nigeriya bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va Belarusni 4:1 hisobida mag‘lub etdi.

Газзаев: Мы рассмотрим игру между Россией и Катаром
Известный тренер Валерий Газзаев высказал мнение о возможности проведения товарищеского матча между сборными России и Катара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялась информация о вероятности встречи команд в сентябре. Катар недавно принимал чемпионат мира и команда показала себя с лучшей стороны.
Нашей сборной необходимо участвовать в международных матчах. К сожалению, в настоящее время нет возможности проводить отборочные игры и товарищеские матчи с сильными соперниками, сказал Газзаев в интервью изданию Sport-Express.
Сборная России провела последний официальный матч в ноябре 2021 года. В конце февраля 2022 года УЕФА и ФИФА ввели санкции против футбольной федерации России.
С тех пор команда под руководством Валерия Карпина проводит только товарищеские матчи. Из-за занятости других сборных и политической ситуации сборной России трудно найти соперника.
Напомним, что в июне сборная России сыграла вничью с Нигерией 1:1 и одержала победу над Белоруссией со счетом 4:1.