Mareska: Kaysedo «Chelsi» uchun juda muhim futbolchi
«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska yarim himoyachi Moises Kaysedo haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ekvadorlik futbolchi jahon klublari chempionatining chorak final o‘yinida «Palmeiras»ga qarshi maydonga chiqa olmadi, chunki u sariq kartochkalar soni me’yordan oshib ketgan edi. «Chelsi» ushbu qiyin o‘yinda 2:1 hisobida g‘alaba qozonib, yarim finalga yo‘l oldi.
Bugun ular «Fluminense» jamoasiga qarshi o‘ynaydi va Kaysedo jamoaga qaytdi. Mareska ta’kidlaganidek, Moises juda muhim o‘yinchi hisoblanadi va bu mavsumda eng yaxshi futbolchilardan biri bo‘ldi.
Shu bilan birga, jamoada Romeo Laviya ham bor, yaqinda esa Andrey Santos jamoaga qo‘shildi. Murabbiy ularning harakatlaridan mamnun, ammo Kaysedoning maydonda bo‘lishi yanada qulaylik yaratadi.

Mareska: Кайседо очень важный футболист для «Челси»
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска высказался о полузащитнике Мойсесе Кайседо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эквадорский футболист не смог выйти на поле в четвертьфинальном матче чемпионата клубов мира против «Палмейраса», так как количество желтых карточек превысило норму. «Челси» одержал победу в этом сложном матче со счетом 2:1 и вышел в полуфинал.
Сегодня они сыграют против команды «Флуминенсе», и Кайседо вернулся в состав. Как отметил Мареска, Мойсес является очень важным игроком и одним из лучших футболистов в этом сезоне.
Кроме того, в команде есть Ромео Лавия, а недавно к команде присоединился Андре Сантос. Тренер доволен их действиями, но присутствие Кайседо на поле создаст еще больше удобства.