Tchuameni faoliyatini Realda yakunlamoqchi
Madridning "Real" jamoasining yarim himoyachisi Orelien Tchuameni kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U uch yildan beri "Real" sharafini himoya qilmoqda. Shu vaqt davomida u jamoa safida 145 ta o‘yin o‘tkazib, beshta gol urdi va oltita golga uzatma berdi.
Tchuamenining so‘zlariga ko‘ra, u faoliyatini eng yuqori cho‘qqida yakunlamoqchi, umid qiladiki, bu "Real" kabi dunyodagi eng yirik klubda bo‘ladi. 9 iyul, chorshanba kuni, Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa Klublar jahon chempionati yarim finalida "Pari Sen-Jermen" bilan o‘ynaydi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Madriddan oldin Tchuameni Fransiyada "Monako" va "Bordo" jamoalarida to‘p surgan.

Тчуамени хочет завершить свою карьеру в Реале
Полузащитник мадридского "Реала" Орелиен Тчуамени высказал свои мысли о будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он защищает честь "Реала" уже три года. За это время он провел 145 матчей за команду, забил пять голов и отдал шесть голевых передач.
По словам Тчуамени, он хочет завершить карьеру на самом высоком уровне и надеется, что это будет в таком крупнейшем клубе, как "Реал". В среду, 9 июля, команда под руководством Хаби Алонсо сыграет в полуфинале клубного чемпионата мира против "Пари Сен-Жермен".
Матч начнется в 22:00 по московскому времени. До перехода в "Реал" Тчуамени играл во Франции за "Монако" и "Бордо".