Alonso futbolchilardan diqqatni oshirishni so‘radi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso jamoaning Jahon klublar chempionati chorak finalida Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi o‘yinning so‘nggi daqiqalaridagi o‘yinidan norozi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Qirollar" jamoasi 2:0 hisobida oldinda borib, asosiy vaqtdan keyingi qo‘shimcha daqiqalargacha ustunlikni saqlab qoldi. Biroq, jamoa o‘yinni tinch tutib, g‘alabani qo‘lga kiritishda qiynaldi.
Dortmundliklar 92 va 98-daqiqalarda gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Shu bilan birga, 94-daqiqada Kilian Mbappe tomonidan kiritilgan gol "Real"ga qarshi qayta tiklanishga yo‘l qo‘ymadi.
Xabi Alonso va uning yordamchilari o‘yinning so‘nggi bosqichidagi holatdan g‘azabda. Murabbiylar shtabi fikricha, jamoa diqqatni yo‘qotib, o‘yinni nazoratdan chiqargan.
Shu sababli muammolar yuzaga kelgan. Alonso futbolchilarga keyingi yarim final o‘yinida "PSJ"ga qarshi maksimal darajada hushyor va diqqatli bo‘lishni tavsiya qildi.

Алонсо попросил футболистов увеличить концентрацию
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо остался недоволен игрой команды в последние минуты матча четвертьфинала чемпионата мира клубов против дортмундской "Боруссии". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Королей" вела со счетом 2:0 и сохраняла преимущество до добавленных минут после основного времени. Однако команда испытывала трудности с тем, чтобы удержать спокойствие и добиться победы.
Дортмундцы смогли забить голы на 92-й и 98-й минутах. При этом гол, забитый Килианом Мбаппе на 94-й минуте, не позволил "Реалу" восстановиться.
Хаби Алонсо и его помощники в гневе из-за ситуации в последние минуты матча. По мнению тренерского штаба, команда потеряла концентрацию и вышла из-под контроля.
В связи с этим возникли проблемы. Алонсо посоветовал игрокам быть максимально внимательными и сосредоточенными в следующем полуфинальном матче против "ПСЖ".