«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska Jahon klub chempionati yarim finalidan oldin braziliyalik «Fluminense» jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yin haqida jurnalistlarning savollariga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar bugun finalga chiqish uchun birinchi imkoniyatni qo‘lga kiritish uchun maydonga tushadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 22:00 da belgilangan.
Mareska o‘z jamoasining yosh tarkibiga e’tibor qaratib, bu holat «Fluminense» tajribasi bilan taqqoslaganda ba’zan afzallik, ba’zan esa kamchilik bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. U mazkur yosh tarkib Jahon klub chempionatidagi barcha ishtirokchilar orasida birinchi yoki ikkinchi eng yosh jamoa ekanligini taxmin qildi.
Yarim final o‘yinlari murakkab sinov bo‘lishini bildirdi. «Chelsi» va «Fluminense» jamoalari o‘rtasidagi g‘olib 13 iyul kuni Madridning «Real» yoki Parijning «PSJ» jamoalaridan biri bilan final uchrashuvini o‘tkazadi.

Мареска: Челси является одной из самых молодых команд
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска ответил на вопросы журналистов о предстоящем матче против бразильской команды «Флуминенсе» перед полуфиналом клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды сегодня выйдут на поле, чтобы завоевать первую возможность выйти в финал. Время начала матча назначено на 22:00 по московскому времени.
Мareska, обращая внимание на молодежный состав своей команды, отметил, что это может быть как преимуществом, так и недостатком по сравнению с опытом «Флуминенсе». Он предположил, что данный молодежный состав является одной из самых молодых команд среди всех участников клубного чемпионата мира.
Он заявил, что полуфинальные матчи будут сложным испытанием. Победитель матча между «Челси» и «Флуминенсе» встретится в финале с одной из команд мадридского «Реала» или парижского «ПСЖ» 13 июля.