Xuan Mata: Manchester Yunayted o‘z o‘rniga qaytadi
Mashhur sobiq yarim himoyachi Xuan Mata Manchester Yunayted klubining qayta tiklanishiga ishonadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda “qizil iblislar” Premyer-ligada o‘zining eng yomon natijasini qayd etdi va 42 ochko bilan 15-o‘rinni egalladi. Jamoa Yevrokuboklarga yo‘llanmani qo‘lga kirita olmadi, garchi Chempionlar ligasiga chiqish imkoniga yaqin bo‘lgan edi.
Yevropa ligasi finalida Ruben Amorim jamoasi “Tottenhem”ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Xuan Mata jurnalist Mark Kritchli bilan suhbatda aytishicha, qancha vaqt ketishini aniq bilmasa-da, Manchester Yunayted o‘z o‘rniga qaytishiga ishonadi.

Хуан Мата: Манчестер Юнайтед вернется на свое место
Знаменитый бывший полузащитник Хуан Мата верит в восстановление клуба Манчестер Юнайтед. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне "красные дьяволы" зафиксировали свой худший результат в Премьер-лиге, заняв 15-е место с 42 очками. Команда не смогла получить путевку в еврокубки, хотя была близка к выходу в Лигу чемпионов.
В финале Лиги Европы команда Рубена Аморима проиграла "Тоттенхэму" со счетом 0:1. Хуан Мата в интервью журналисту Марку Критчли заявил, что, хотя он не знает, сколько времени это займет, он верит, что Манчестер Юнайтед вернется на свое место.
Он защищал честь Манчестер Юнайтед с 2014 по 2022 год. В настоящее время 37-летний футболист играет в австралийском клубе Уэстерн Сидни.