Marsel Timoti Vea bilan shartnoma bo‘yicha muzokara qilmoqda
Fransiyaning "Marsel" klubi "Yuventus" futbolchisi Timoti Vea bilan muzokaralar boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan hafta amerikalik qanot himoyachisiga nisbatan "Marsel"ning qiziqishi haqida ma’lumotlar paydo bo‘lgan edi. Endi esa bu jarayon aniq bosqichga yetdi.
Muxbir Nikolo Skirning ma’lumotlariga ko‘ra, "Marsel" 25 yoshli futbolchi bilan 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma taklif qilgan. Timoti Veaga iyun oyida "Nottingem Forest" klubi asosiy nomzod sifatida qaralgan edi.
Afsuski, "Yuventus" "o‘rmonchilar" taklifini qabul qilishga tayyor bo‘lgan bo‘lsa-da, futbolchi o‘z qarorini bildirib, bitimdan voz kechdi. Transfermarkt saytidagi ma’lumotlarga ko‘ra, Veaning bahosi 17 million yevro atrofida baholanmoqda.
Amerikalik futbolchining "Yuventus" bilan tuzgan amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan. Shu sababli, uning kelajagi haqida turli taxminlar mavjud bo‘lib, "Marsel"ning takliflari futbolchining qaroriga bog‘liq bo‘ladi.

Марсель ведет переговоры по контракту с Тимоти Веа
Французский клуб "Марсель" начал переговоры с футболистом "Ювентуса" Тимоти Веа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На прошлой неделе появилась информация о заинтересованности "Марселя" в американском защитнике. Теперь этот процесс достиг конкретной стадии.
По данным журналиста Николо Скиры, "Марсель" предложил 25-летнему футболисту контракт, рассчитанный до 2030 года. Тимоти Веа рассматривался в качестве основного кандидата клубом "Ноттингем Форест" в июне.
К сожалению, хотя "Ювентус" был готов принять предложение "лесников", футболист заявил о своем решении и отказался от сделки. Согласно данным сайта Transfermarkt, стоимость Веа оценивается примерно в 17 миллионов евро.
Действующий контракт американского футболиста с "Ювентусом" рассчитан до 2028 года. Поэтому существует множество предположений о его будущем, и предложения "Марселя" будут зависеть от решения футболиста.