Sankt-Peterburgning Zenit futbol klubining yarim himoyachisi Aleksandr Erokhin o‘z faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
35 yoshli futbolchi faoliyatini tugatishni istamasligini ta’kidladi. U hozirgi vaqtda mavsumga muhim tayyorgarlik jarayonida ekanligini va diqqatini faqat futbolga qaratganini aytdi.
Aleksandr Match Premier telekanaliga bergan intervyusida faoliyatini davom ettirishga kuchi va motivatsiyasi borligini bildirdi. Oldinroq Aleksandrning Sankt-Peterburg klubi bilan shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarigacha uzaytirilgani ma’lum qilingandi.
O‘tgan Rossiya chempionatida Erokhin 20 ta o‘yinda maydonga tushib, ikkita gol urdi. Zenit musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab, chempionlikni Krasnodar klubiga boy berdi.
Aleksandr Erokhin jamoasi muvaffaqiyati uchun bor kuchini sarflashda davom etmoqda va kelajakda ham futbol maydonida faol bo‘lishni maqsad qilgan.

Александр Ерохин опроверг уход из футбола
Полузащитник футбольного клуба Зенит из Санкт-Петербурга Александр Ерохин высказался о своей карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
35-летний футболист подчеркнул, что не собирается завершать карьеру. Он отметил, что в настоящее время находится на важном этапе подготовки к сезону и сосредоточен только на футболе.
В интервью телеканалу Матч Премьер Александр заявил, что у него есть силы и мотивация продолжать карьеру. Ранее сообщалось, что контракт Александра с клубом Санкт-Петербурга был продлен до середины следующего года.
В прошлом чемпионате России Ерохин сыграл в 20 матчах и забил два гола. Зенит занял второе место в турнирной таблице, уступив чемпионство клубу Краснодар.
Александр Ерохин продолжает прилагать все усилия для успеха своей команды и ставит целью оставаться активным на футбольном поле в будущем.