Luis Dias «Liverpul»dan «Bavariya»ga o‘tmoqda
Kolumbiyalik qanot himoyachisi Luis Dias, huquqlari "Liverpul" klubiga tegishli bo‘lib, Germaniya chempionatiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Bild nashri xabar bermoqda. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, hujumchi yarim himoyachi yangi faoliyatini Myunxenning "Bavariya" klubida davom ettiradi.
Dias nemis klubi bilan shaxsiy mehnat shartnomasining shartlarini kelishib oldi. O‘tgan mavsumda u "Liverpul" safida 50 ta o‘yinda maydonga tushdi, 17 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini 70 million yevroga baholamoqda. Luis Diasning Germaniyaga ko‘chishi uning faoliyatida yangi bosqich boshlanishi sifatida qaralmoqda.
Bu transfer "Bavariya" jamoasining hujum liniyasini yanada kuchaytirishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv rasmiy tasdiqlangandan so‘ng, muxlislar yangilikni kutmoqda.

Луис Диас переходит из «Ливерпуля» в «Баварию»
Колумбийский крайний защитник Луис Диас, права на которого принадлежат клубу «Ливерпуль», может перейти в немецкий чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Bild. По данным источника, нападающий полузащитник продолжит свою карьеру в клубе «Бавария» из Мюнхена.
Диас согласовал условия личного трудового контракта с немецким клубом. В прошлом сезоне он провел 50 матчей за «Ливерпуль», забил 17 голов и сделал 8 голевых передач.
Специалисты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 70 миллионов евро. Переход Луиса Диаса в Германию рассматривается как начало нового этапа в его карьере.
Этот трансфер ожидается, что усилит атакующую линию команды «Бавария». Фанаты ждут новостей после официального подтверждения соглашения между клубом и футболистом.