Avvalgi «Milan» va «Bologna» jamoalarining himoyachisi Davide Kalabriya hozirda erkin agent hisoblanadi va Angliya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sky Sports jurnalistlari xabar bermoqda. Manbalarning ma’lumotlariga ko‘ra, 28 yoshli futbolchi bilan shartnoma imzolashga «Crystal Palace» jamoasi qiziqish bildirmoqda.
Ushbu klub yozgi transfer oynasida kelishuvni amalga oshirishni rejalashtirmoqda. 2024/2025 yilgi mavsumda Kalabriya ijarada «Bologna» jamoasi safida o‘ynadi.
Himoyachi 27 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va bir golga assistentlik qildi. Transfermarkt portali mutaxassislari uning bozor qiymatini 4,5 million yevroga baholamoqda.
Bu ko‘rsatkich futbolchining hozirgi darajasini va imkoniyatlarini yaxshi aks ettiradi. Kalabriya Angliya chempionatida o‘zini sinab ko‘rishi mumkinligi haqida fikrlar paydo bo‘lmoqda.
Uning yangi jamoada qanday natija ko‘rsatishi futbol muxlislari va mutaxassislar tomonidan qiziqish bilan kuzatiladi.

Crystal Palace хочет бесплатно подписать Давиде Калабрию
Бывший защитник «Милана» и «Болоньи» Давиде Калабрия в настоящее время является свободным агентом и может продолжить свою карьеру в английском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают журналисты Sky Sports. По данным источников, клуб «Кристал Пэлас» проявляет интерес к подписанию контракта с 28-летним футболистом.
Клуб планирует осуществить сделку в летнее трансферное окно. В сезоне 2024/2025 Калабрия играл в аренде за команду «Болонья».
Защитник провел 27 матчей, забил один гол и отдал одну голевую передачу. Специалисты портала Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 4,5 миллиона евро.
Этот показатель хорошо отражает текущий уровень и возможности футболиста. Появляются мнения о том, что Калабрия может попробовать себя в английском чемпионате.
Какой результат он покажет в новой команде, будет с интересом наблюдать как футбольные болельщики, так и специалисты.