пасмурно ветер 5.7 м/с, СЗ
Samara shahrining "Krylya Sovetov" jamoasi bosh direktorining o‘rinbosari Ruslan Pimenov himoyachi Glenn Beyl jamoani tark etishi haqida ma'lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Pimenov Beyl bilan shartnomani uzaytirishga tayyor bo‘lgan, biroq futbolchi bunga rozi bo‘lmagan. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, "Krylya Sovetov" yangi shartnoma bo‘yicha futbolchiga ancha kam maosh taklif qilgan, lekin Beyl moliyaviy jihatdan zarar ko‘rishni istamagan va shartnomani imzolashdan bosh tortgan.
Glenn Beyl 2021 yildan buyon "Krylya Sovetov" jamoasida o‘ynab kelgan. U 29 yoshda bo‘lib, jamoa safida jami 108 o‘yin o‘tkazgan, ularda yetti ta gol urgan va to‘qqizta golga assistentlik qilgan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati taxminan bir yarim million yevroni tashkil etadi. Ushbu ma’lumotlar jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchiliklar sababli shartnoma yangilanishini amalga oshirish imkoni bo‘lmagani haqida xulosa qilishga asos bo‘ladi.
Rossiyalik mashhur murabbiy Yuriy Syomin Fransiyaning "Monako" klubi yarim himoyachisi Aleksandr Golovinning joriy mavsumdagi o‘yinlari borasida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz
Sport Bugun, 17:22
Rossiya terma jamoasi mart oyida ikki nazorat uchrashuvi o‘tkazishni rejalashtirgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Avvalroq Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Krasnodar shahrida Nikaragua terma
Qishki transfer oynasi odatda unchalik faol bo‘lmaydi, chunki klub va futbolchilar ko‘pincha mavsum o‘rtasida jamoani o‘zgartirishdan tiyilishadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu yil ham istisno

Бейл ушел из «Крыльев Советов» по финансовым причинам
Заместитель генерального директора самарского клуба «Крылья Советов» Руслан Пименов сообщил о том, что защитник Гленн Бейл покинул команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Пименов был готов продлить контракт с Бейлом, однако футболист не согласился. По словам специалиста, «Крылья Советов» предложили футболисту значительно меньшую зарплату по новому контракту, но Бейл не хотел испытывать финансовые потери и отказался подписывать контракт.
Гленн Бейл играл в команде «Крылья Советов» с 2021 года. Ему 29 лет, он провел в команде в общей сложности 108 матчей, в которых забил семь голов и отдал девять голевых передач.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет примерно полтора миллиона евро. Эти данные служат основанием для вывода о том, что из-за разногласий между клубом и футболистом не удалось осуществить продление контракта.
Определились пары 1/8 финала Лиги Европы. Об этом сообщает Zamin.uz. Церемония жеребьёвки прошла 27 февраля в швейцарском городе Нон. В ней принял участие бывший футболист Португалии Манише. После