Spartak Samoshnikovga rasmiy taklif yubormadi
Moskva «Spartak» klubi «Lokomotiv» jamoasi himoyachisi Ilya Samoshnikovga taklif bilan chiqmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol agenti Aleksey Babyr ma’lum qildi, u futbolchining manfaatlarini himoya qiladi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak»dan hech qanday taklif yo‘q.
Bunday darajadagi futbolchiga turli klublarning qiziqishi tabiiy holatdir, chunki u o‘z pozitsiyasida mamlakatdagi eng yaxshi o‘yinchilardan biri hisoblanadi. 27 yoshli himoyachi Transfermarkt sayti tomonidan 3,5 million yevro qiymatida baholangan.
Samoshnikovning amaldagi shartnomasi «Lokomotiv» bilan 2027 yil may oyining oxirigacha amal qiladi. O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida u 24 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urgan va ikki golga assistentlik qilgan.
Umuman olganda, Samoshnikov jamoasi uchun muhim o‘yinchi bo‘lib, uning faoliyati jamoaning himoya chizig‘ida katta ahamiyatga ega. Hozirgi vaqtda futbolchiga boshqa klublardan takliflar kelishi tabiiy holat bo‘lib, uning kelajagi haqida turli taxminlar mavjud.

Спартак Самошникову официальное предложение не отправил
Московский клуб «Спартак» не сделал предложения защитнику команды «Локомотив» Илье Самошникову. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил футбольный агент Алексей Бабыр, который защищает интересы игрока. По словам агента, от «Спартака» не поступало никаких предложений.
Интерес различных клубов к футболисту такого уровня является естественным, так как он считается одним из лучших игроков в своей позиции в стране. 27-летний защитник оценен на сайте Transfermarkt в 3,5 миллиона евро.
Действующий контракт Самошникова с «Локомотивом» действует до конца мая 2027 года. В прошлом сезоне в российском чемпионате он сыграл в 24 матчах, забил четыре гола и сделал две голевые передачи.
В целом, Самошников является важным игроком для своей команды, и его деятельность имеет большое значение для оборонительной линии команды. В настоящее время естественно, что игрок получает предложения от других клубов, и существуют различные предположения о его будущем.