Tashuev Rossiya chempionati mavsumini baholadi
Mashhur rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev, bir nechta jamoalarda ishlagan tajribali mutaxassis, mamlakat chempionatining yaqinlashayotgan mavsumi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlanadi. “Qrasnodar” jamoasi mustahkam tarkibga ega va trenerlar shtabi barqaror.
Biroq, aniq yo‘nalishdagi kuchayishlar jamoaga zarur. Chempionlik unvonini himoya qilish uni qo‘lga kiritishdan ko‘ra qiyinroq bo‘ladi.
“Zenit” va “Dinamo” jamoalari “Qrasnodar”ga raqobat yaratadi, dedi Tashuev Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida. O‘tgan mavsumda “Qrasnodar” murabbiyi Murad Musayev boshchiligida birinchi marta chempion bo‘ldi va “Zenit”ni bir ochko bilan ortda qoldirdi.
Uchlikka poytaxtning CSKA jamoasi kirdi. “Dinamo” esa beshinchi o‘rinda yakunladi va mavsum oralig‘ida jamoani Valeriy Karpin boshqara boshladi.
Shu tariqa, yangi mavsumda jamoalar o‘rtasidagi kurash yanada qizg‘in kechishi kutilmoqda. Har bir jamoa o‘z kuchini yanada oshirishga intiladi va muxlislar qiziqarli o‘yinlarni kutmoqda.

Ташуев оценил сезон чемпионата России
Известный российский тренер Сергей Ташуев, опытный специалист, работавший в нескольких командах, высказал свои мысли о предстоящем сезоне чемпионата страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый сезон начнется 18 июля. Команда “Краснодар” имеет крепкий состав, и тренерский штаб стабилен.
Однако команде необходимы определенные усиления. Защита титула будет сложнее, чем его завоевание.
“Зенит” и “Динамо” создадут конкуренцию “Краснодару”, сказал Ташуев в интервью Metaratings.ru. В прошлом сезоне “Краснодар” под руководством тренера Мурада Мусаева впервые стал чемпионом и опередил “Зенит” на одно очко.
В тройку вошла столичная команда ЦСКА. “Динамо” же завершило сезон на пятом месте, а в перерыве сезона команду начал тренировать Валерий Карпин.
Таким образом, в новом сезоне борьба между командами ожидается еще более напряженной. Каждая команда стремится усилить свои позиции, и болельщики ждут интересных игр.