CSKA murabbiyi Alvez o‘yinni boshqaradi dedi
Moskva CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini jamoaning yangi o‘yinchisi bo‘lishi mumkin bo‘lgan Mateus Alvez haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hujum zonalarida yuqori darajadagi o‘yinchilar yetishmayapti. Mateus raqib himoyasini chalg‘itishga qodir, u o‘yinni boshqarish imkoniga ega bo‘lgan braziliyalik futbolchidir.
Bu haqda jamoa bosh murabbiyining so‘zlarini "Match TV" telekanali tarqatdi. CSKA jamoasi yaqinlashib kelayotgan rasmiy o‘yinda 12 iyul kuni Krasnodar bilan maydonga chiqadi.
Uchrashuv Qozon shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi va Rossiya superkubogi uchun kurash kechadi. O‘tgan mavsumda "armiyachilar" mamlakat kubogini qo‘lga kiritgan va Premyer-liga turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallagan.
Jamoaning yangi o‘yinchisi hujumga kuch qo‘shishi va raqiblar bilan kurashda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Тренер ЦСКА Алвес сказал, что он управляет игрой
Главный тренер московского ЦСКА Фабио Челестини высказал свои мысли о Матэусе Алвесе, который может стать новым игроком команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в атакующих зонах не хватает игроков высокого уровня. Матэус способен отвлекать защиту соперника, он бразильский футболист, который имеет возможность управлять игрой.
Эти слова главного тренера команды распространил телеканал "Матч ТВ". Команда ЦСКА выйдет на поле против Краснодара в официальном матче 12 июля.
Встреча пройдет на стадионе в Казани и будет проходить в борьбе за Суперкубок России. В прошлом сезоне "армейцы" завоевали Кубок страны и заняли третье место в таблице Премьер-лиги.
Ожидается, что новый игрок команды добавит силы в атаку и сыграет важную роль в борьбе с соперниками.