Italiya “Roma” futbol klubining darvozaboni Mile Svilar jamoada qoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Janluka Di Martsioga asoslangan sayt xabar bermoqda. Manba ma’lumotiga ko‘ra, serb-beldiyalik futbolchi mavsum uchun 4 million yevro maosh bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Shartnoma muddati besh yilni tashkil etadi va unda jarima summasi nazarda tutilmagan. Imzolash marosimi 11 iyul kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Futbolchining agentlari hech qanday komissiya olmaydi, bu masala hatto muhokama qilinmagan. Svilar 2022 yildan buyon “Roma” jamoasida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda 25 yoshli futbolchi barcha klub turnirlarida 51 ta o‘yinda maydonga tushdi, shundan 19 tasida o‘z darvozasini toza saqladi va jami 51 ta gol o‘tkazib yubordi. Svilar bozor qiymati taxminan 25 million yevroga baholanmoqda.
Ushbu ma’lumotlar uning klubdagi ahamiyatini va kelajakdagi barqarorligini ko‘rsatadi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv uzoq muddatli hamkorlik uchun asos yaratadi.

Свилар останется в "Роме" на пять лет
Вратарь итальянского футбольного клуба “Рома” Миле Свилар останется в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает сайт, основанный на журналисте Джанлуке Ди Марцио. По информации источника, сербско-бельгийский футболист достиг соглашения о зарплате в 4 миллиона евро на сезон.
Срок контракта составляет пять лет, и в нем не предусмотрены штрафные суммы. Церемония подписания запланирована на 11 июля.
Агенты футболиста не получат никакой комиссии, этот вопрос даже не обсуждался. Свилар играет за “Рому” с 2022 года.
В прошлом сезоне 25-летний футболист вышел на поле в 51 матче всех клубных турниров, из которых в 19 он сохранил свои ворота в неприкосновенности и пропустил в общей сложности 51 гол. Рыночная стоимость Свилара оценивается примерно в 25 миллионов евро.
Эти данные свидетельствуют о его значимости для клуба и будущей стабильности. Соглашение между клубом и футболистом создает основу для долгосрочного сотрудничества.