Smorodskaya Spartak chempionlik umidlarini kamaytirdi
Olga Smorodskaya, ilgari «Lokomotiv» klubining prezidenti lavozimida ishlagan, «Spartak» jamoasining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga 2025/2026 yilgi mavsumda «qizil-oq» jamoa chempionlik poygasida qatnashadimi, degan savol berildi. Smorodskayaning so‘zlariga ko‘ra, hozircha «Spartak»ni chempionlikka yaqinlashtiradigan hech qanday omil ko‘rinmayapti.
Transferlar yoki boshqa o‘zgarishlar yo‘q. Shuningdek, Deyan Stankovich murabbiy sifatida jamoani sovringa olib chiqishi qiyin, chunki u hali bunday natija ko‘rsata olmadi.
U «Spartak»dagi hozirgi holatni oldingi murabbiy Gilyermo Abaskal davridagi jamoa bilan taqqoslab, katta farq yo‘qligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda «Spartak» Rossiya Premer-ligasida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.

Смородская уменьшила надежды Спартака на чемпионство
Ольга Смородская, ранее занимавшая пост президента клуба «Локомотив», высказала мнение о будущем команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ей задали вопрос, будет ли «красно-белая» команда участвовать в борьбе за чемпионство в сезоне 2025/2026. По словам Смородской, на данный момент не видно никаких факторов, которые могли бы приблизить «Спартак» к чемпионству.
Трансферов или других изменений нет. Также Деян Станкович будет сложно вывести команду на пьедестал, так как он пока не смог показать такие результаты.
Она отметила, что в текущей ситуации «Спартака» нет большой разницы с командой под руководством предыдущего тренера Гильермо Абаскаля. Напомним, что в прошлом сезоне «Спартак» занял четвертое место в Российской Премьер-лиге.
В первом туре нового чемпионата «Спартак» примет на своем поле команду «Динамо» из города Махачкала.