Konate «Ahmat» tarixida eng yaxshi to‘purar bo‘ldi
Seshanba kuni «Ahmat» klubi hujumchi Mohamed Konatening jamoaga qaytganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu boradagi fikrini futbolchining agenti Dmitriy Selyuk bildirdi. U 27 yoshli Burkina-Faso futbolchisi bilan hamkorlik qiladi.
Selyukning so‘zlariga ko‘ra, kelishuv tezda amalga oshdi, chunki «Ahmat» tomonidan taklif qilingan shartlar juda maqbul edi va rad etib bo‘lmas edi. Shu bilan birga, agent Konatening Turkiya va BAA klublaridan ham takliflar olganini ta’kidladi.
«Biz «Ahmat» bilan juda yaqin munosabatdamiz, shuning uchun u o‘z uyiga qaytishni tanladi. Konate «Ahmat» tarixidagi eng yaxshi to‘purar hisoblanadi.
U o‘z gollar sonini oshirib, hech kim uni ortda qoldira olmasin. Rossiyada Dzuba qanday bo‘lsa, «Ahmat»da Konate ham shunday ahamiyatga ega», — dedi Selyuk «Chempionat» nashriga.
Konate 2021 yildan 2024 yilgacha bo‘lgan uch mavsumda «Ahmat» safida jami 34 ta gol urdi. Yangi mavsumning birinchi turida «Ahmat» o‘z maydonida «Rubin» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Конате стал лучшим бомбардиром в истории «Ахмата»
Во вторник клуб «Ахмат» объявил о возвращении нападающего Мохамеда Конате в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мнение по этому поводу высказал агент футболиста Дмитрий Селюк. Он сотрудничает с 27-летним футболистом из Буркина-Фасо.
По словам Селюка, соглашение было достигнуто быстро, так как условия, предложенные «Ахматом», были очень приемлемыми и не могли быть отвергнуты. При этом агент отметил, что Конате также получал предложения от клубов Турции и ОАЭ.
«Мы находимся в очень близких отношениях с «Ахматом», поэтому он выбрал вернуться домой. Конате является лучшим бомбардиром в истории «Ахмата».
Он увеличит количество своих голов, и никто не сможет его обойти. В России Дзюба имеет такое же значение, как Конате для «Ахмата», — сказал Селюк изданию «Чемпионат».
Конате забил в общей сложности 34 гола за «Ахмат» в трех сезонах с 2021 по 2024 год. В первом туре нового сезона «Ахмат» сыграет на своем поле против команды «Рубин».