Massimiliano Allegri jamoaga kelishi bilan yarim himoyachi Yasin Adli klubning kelajak rejalari doirasidan to‘liq chiqib qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu sababli Milan klubi uni jamoadan chiqarish imkoniyatini faol izlamoqda. Italiyaliklar Adlini Moskva Spartak klubiga yuborishga harakat qilishgan, ammo futbolchi o‘zi u yerga o‘tishni rad etdi.
Hozirda esa, italiyalik jurnalist Nikola Skira ma’lumotiga ko‘ra, Milan uni boshqa italyan klubi – Sassuologa joylashtirish ustida ishlamoqda. Milan jamoasi Adlini Sassuologa yuborish yo‘llarini ko‘rib chiqmoqda, chunki u Allegri rejalariga kirmaydi.
Eslatib o‘tish joizki, fransuz futbolchisi Yasin Adli 2021 yildan buyon Milan sharafini himoya qilib kelmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar kelajakda qanday o‘zgarishi hozircha noma’lum.
Biroq, jamoa tarkibini yangilash va takomillashtirish maqsadida Adli bilan bog‘liq vaziyatni hal qilish ustida ish olib bormoqda.

Милан планирует отдать Адлини в клуб Сассуоло
С приходом Массимилиано Аллегри полузащитник Ясин Адли полностью вышел из планов клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этой причине клуб Милан активно ищет возможность его продажи. Итальянцы пытались отправить Адли в московский Спартак, но сам футболист отказался переходить туда.
В настоящее время, по информации итальянского журналиста Никола Скиры, Милан работает над его размещением в другом итальянском клубе – Сассуоло. Команда Милан рассматривает пути отправки Адли в Сассуоло, так как он не входит в планы Аллегри.
Стоит отметить, что французский футболист Ясин Адли защищает цвета Милана с 2021 года. Как будут изменяться соглашения между клубом и футболистом в будущем, пока неизвестно.