Roman Oreshchuk, Moskva «Dinamo» jamoasining sobiq sport direktori, legionerlar limitining o‘zgarishi haqidagi yangiliklarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya sport vazirligi va Rossiya futbol ittifoqi Rossiya Premer-ligasida legionerlar sonini kamaytirish masalasini muhokama qilmoqda. Taklif qilingan o‘zgarishga ko‘ra, jamoalar tarkibidagi legionerlar soni 14 nafardan 10 nafarga, boshlang‘ich tarkibdagi legionerlar soni esa 8 nafardan 5 nafarga kamaytirilishi rejalashtirilmoqda.
Oreshchukning fikricha, limitni qattiqlashtirish Rossiya futbolini yaxshilamaydi. U legionerlar sifatini oshirish kerakligini ta’kidladi va sifatli futbolchilarni jalb qilish muhimligini qayd etdi.
Masalan, Malcom kabi o‘yinchilar jamoaga katta foyda keltirgan. Shuningdek, EAEU davlatlari fuqarolari Rossiya Premer-ligasi va Birinchi liga uchun legioner hisoblanmaydi.

Орешчук выразил недовольство снижением лимита легионеров
Роман Орешчук, бывший спортивный директор московского клуба «Динамо», прокомментировал новости об изменении лимита легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Министерство спорта России и Российский футбольный союз обсуждают вопрос снижения числа легионеров в Российской Премьер-лиге. Согласно предложенным изменениям, количество легионеров в составе команд планируется сократить с 14 до 10, а число легионеров в стартовом составе — с 8 до 5.
По мнению Орешчука, ужесточение лимита не улучшит российский футбол. Он подчеркнул необходимость повышения качества легионеров и отметил важность привлечения качественных игроков.
Например, такие игроки, как Малком, принесли команде большую пользу. Также граждане стран ЕАЭС не считаются легионерами для Российской Премьер-лиги и Первой лиги.