Joao Pedro «Chelsi»da ikkinchi o‘yinda dublladi
“Chelsi” hujumchisi Joao Pedro Klub jahon chempionati yarim final o‘yinida “Fluminense”ga qarshi ikki gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi 18-daqiqada hisobni ochib, o‘zining “ko‘klar” safidagi ilk golini samarali zarba bilan kiritdi. 56-daqiqada esa yana o‘zining sobiq jamoasiga qarshi gol urib, hisobni 2:0 ga olib chiqdi.
Tez orada murabbiy Enzo Mareska yangi o‘yinchi Nikolas Jeksonni maydonga tushirdi va Pedro o‘rnini berdi. “Fluminense”ga qarshi o‘yin Pedro uchun “Chelsi”dagi ikkinchi o‘yin bo‘ldi va u birinchi bor asosiy tarkibda maydonga tushdi.

Жоао Педро забил дубль во втором матче за «Челси»
Нападающий «Челси» Жоао Педро забил два гола в полуфинале клубного чемпионата мира против «Флуминенсе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист открыл счет на 18-й минуте, забив свой первый гол за «синих» эффектным ударом. На 56-й минуте он снова поразил ворота своей бывшей команды, увеличив счет до 2:0.
Скоро тренер Энцо Мареска выпустил нового игрока Николаса Джексона на поле, заменив Педро. Матч против «Флуминенсе» стал для Педро вторым в «Челси», и он впервые вышел в основном составе.
23-летний нападающий перешел в лондонский клуб из «Брайтона» 2 июля. Цена трансфера превысила 60 миллионов евро.