Belous: Zaxaryan jarohatini yaxshilab o‘rganish kerak
Yuriy Belous, Moskva shahrining "Lokomotiv" klubi sobiq vitse-prezidenti, Arsen Zaxaryanning navbatdagi jarohati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya terma jamoasi a’zosi va "Real Sosyedad" klubida o‘ynovchi futbolchi mavsumoldi yig‘ini vaqtida jarohat oldi. Belousning so‘zlariga ko‘ra, bunday holatlar ba’zida hatto Neymar kabi yuqori darajadagi futbolchilarda ham uchraydi, ya’ni bir jarohat ikkinchisiga sabab bo‘lishi mumkin.
U jarohatlarni chuqurroq o‘rganish, ayniqsa organizmning genetik xususiyatlarini hisobga olish zarurligini ta’kidladi. Shuningdek, Belous Arsenning "Dinamo" klubiga qaytish ehtimoli haqida shubha bildirdi, chunki uning pozitsiyasida yetarlicha futbolchilar bor va "oq-ko‘k"lar talab qilinayotgan summani to‘lay olmasligi mumkin.

Белоусов: Нужно тщательно изучить травму Захаряна
Юрий Белоус, бывший вице-президент клуба "Локомотив" из Москвы, высказал свое мнение о следующей травме Арсена Захаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок сборной России и клуба "Реал Сосьедад" получил травму во время предсезонного сбора. По словам Белоуса, такие случаи иногда встречаются даже у высококлассных футболистов, таких как Неймар, то есть одна травма может привести к другой.
Он подчеркнул необходимость более глубокого изучения травм, особенно с учетом генетических особенностей организма. Также Белоус выразил сомнение по поводу вероятности возвращения Арсена в клуб "Динамо", так как на его позиции достаточно игроков и "бело-синие" могут не суметь выплатить запрашиваемую сумму.