Teryohin: Superkubokda ochiq futbol bo‘lmaydi
Sobiq Moskva «Dinamo» jamoasi futbolchisi Oleg Teryohin Rossiya Superkubogi uchun o‘tkaziladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda poytaxtning CSKA jamoasi va «Krasnodar» klubi maydonga tushadi. Teryohinning so‘zlariga ko‘ra, har ikki jamoa ushbu Superkubokni qo‘lga kiritishni juda xohlaydi, shuning uchun o‘yinda ochiq futbol ko‘rish qiyin bo‘ladi.
O‘yin asosan mudofaa uslubida kechadi va jamoalarning g‘alaba imkoniyati teng, ya’ni 50ga 50 foiz deb baholanmoqda. O‘tgan mavsumda CSKA Rossiya kubogini qo‘lga kiritib, chempionatda uchinchi o‘rinni egallagan.
«Krasnodar» esa o‘z tarixida birinchi bor mamlakat chempioni bo‘ldi. Ikkala jamoa o‘rtasidagi to‘qnashuv 12 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va o‘yin Tatariston poytaxti Qozon shahrida tashkil etiladi.

Терёхин: В Суперкубке открытого футбола не будет
Бывший игрок московского «Динамо» Олег Терехин высказал свои мысли о предстоящем матче за Суперкубок России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче встретятся столичный клуб ЦСКА и команда «Краснодар». По словам Терехина, обе команды очень хотят завоевать этот Суперкубок, поэтому в игре будет трудно увидеть открытый футбол.
Игра в основном пройдет в оборонительном стиле, и шансы на победу у команд равны, то есть оцениваются в 50 на 50 процентов. В прошлом сезоне ЦСКА завоевал Кубок России и занял третье место в чемпионате.
«Краснодар», в свою очередь, впервые в своей истории стал чемпионом страны. Столкновение между двумя командами состоится 12 июля и пройдет в столице Татарстана, городе Казани.