Mareska finaldagi raqiblar haqida fikr bildirdi
Londonning "Chelsi" klubi Jahon klublar chempionati yarim finalida Braziliyaning "Fluminense" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etib, musobaqaning ilk finalchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
G‘alabani hujumchi Joao Pedro taqdim etdi, u jamoa safida ikkinchi o‘yinni o‘tkazayotgandi. 13 iyul kuni London klubi finalda Madridning "Real" yoki Parijning "PSJ" jamoalaridan biri bilan kuch sinashadi.
"Finaldagi ikki potentsial raqibimiz yuqori darajadagi jamoalardir. PSJ ushbu mavsumda Chempionlar ligasida g‘olib bo‘ldi, "Real" esa o‘tgan mavsumda.
Juda kuchli raqiblar, ammo biz finalga chiqishimizdan mamnunmiz va bu muvaffaqiyatimiz bilan faxrlanamiz", dedi DAZNga bergan intervyusida Mareska. Ikkinchi finalchi jamoa chorshanba kuni aniqlanadi.
"Real" va "PSJ" o‘rtasidagi uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. Ushbu musobaqa jahon klublarining eng kuchlilarini aniqlashga qaratilgan bo‘lib, har bir jamoa o‘z kuchini namoyish etishga intiladi.

Мареска высказал мнение о соперниках в финале
Лондонский клуб "Челси" в полуфинале чемпионата мира клубов одержал победу над бразильским "Флуминенсе" со счетом 2:0 и стал первым финалистом турнира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Победу принес нападающий Жоао Педро, который проводил второй матч в составе команды. 13 июля лондонский клуб встретится в финале с мадридским "Реалом" или парижским "ПСЖ".
"Наши два потенциальных соперника в финале — команды высокого уровня. "ПСЖ" стал победителем Лиги чемпионов в этом сезоне, а "Реал" — в прошлом.
Очень сильные соперники, но мы рады, что вышли в финал, и гордимся нашим успехом", — сказал Мареска в интервью DAZN. Второй финалист будет определен в среду.
Матч между "Реалом" и "ПСЖ" начнется в 22:00 по московскому времени. Этот турнир направлен на определение сильнейших клубов мира, и каждая команда стремится продемонстрировать свои силы.