Marin «Qanotlar Sovetlar»da tibbiy ko‘rikdan o‘tadi
Oldingi mavsumda faoliyat yuritayotgan hujumchi Jimmi Marin tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun Moskvaga yo‘l oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bunday tekshiruvdan so‘ng Samarqandning «Qanotlar Sovetlar» klubiga o‘tishi kutilmoqda. Jimmi Marin haqida uning agenti Xose Luis Rodriges ma’lumot berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ular Rossiyaga uchib borib, chorshanba kuni tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. 27 yoshli kostarikalik futbolchi faoliyatini vatani klubi «Deportivo Saprissa»da boshlagan.
Shuningdek, u Isroil chempionatida ham o‘ynagan va uch yil davomida Rossiya Premyer Ligasi jamoasi «Orenburg»da to‘p surgan. Rossiyadagi klubi bilan shartnoma muddati tugagach, erkin agent sifatida faoliyatini davom ettirmoqda.
So‘nggi mavsumda Marin barcha musobaqalarda jami 26 o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 1 ta golga uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 600 ming yevroga teng.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, Samarqand klubi safini kuchaytirishi kutilmoqda.

В прошлом сезоне нападающий Джимми Марин отправился в Москву для прохождения медицинского осмотра. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После такого обследования ожидается, что он перейдет в самарский клуб «Крылья Советов». Информацию о Джимми Марине предоставил его агент Хосе Луис Родригес.
По его словам, они полетят в Россию и в среду пройдут медицинский осмотр. 27-летний костариканский футболист начал свою карьеру в родном клубе «Депортиво Саприсса».
Также он играл в чемпионате Израиля и три года выступал за команду Российской Премьер-Лиги «Оренбург». После окончания контракта с клубом в России он продолжает карьеру в качестве свободного агента.
В прошлом сезоне Марин провел 26 матчей во всех турнирах, забил 5 голов и отдал 1 голевую передачу. Его рыночная стоимость составляет примерно 600 тысяч евро.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста, и ожидается, что он усилит состав самарского клуба.