Madridning "Real" jamoasi va uning xodimlari nihoyat Nyu-Yorkka yetib kelishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu yerda jamoalar o‘rtasida Jahon klublar chempionati yarim finali doirasida "PSJ"ga qarshi o‘yin bo‘lib o‘tadi. Samolyotning qo‘nishi ikki soatga kechikdi, chunki kuchli bo‘ron tufayli havo harakati nazoratchilari samolyotga qo‘nish uchun ruxsat bermadi.
Ushbu vaziyatga FIFA aralashdi va faqat shundan so‘ng samolyot xavfsiz tarzda qo‘ndi. Oldinroq e’lon qilinganidek, yuzaga kelgan qiyinchiliklar sababli "Real" jamoasining o‘yindan oldingi matbuot anjumani bekor qilindi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. Shu bilan birga, birinchi finalchi allaqachon aniqlangan bo‘lib, u "Chelsi" jamoasi hisoblanadi.
Ular yarim finalda "Fluminense" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etishdi. Mazkur o‘yin katta qiziqish bilan kuzatilmoqda va muxlislar uchun muhim voqea hisoblanadi.

Реальный самолет в Нью-Йорк опоздал на два часа
Команда "Реал" из Мадрида и ее сотрудники наконец прибыли в Нью-Йорк. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Здесь пройдет матч полуфинала чемпионата мира клубов против "ПСЖ". Приземление самолета задержалось на два часа, так как из-за сильного шторма диспетчеры не разрешили самолету приземлиться.
В эту ситуацию вмешалась FIFA, и только после этого самолет безопасно приземлился. Как было объявлено ранее, пресс-конференция команды "Реал" перед матчем была отменена из-за возникших трудностей.
Матч начнется в 22:00 по московскому времени. При этом первый финалист уже определен, им является команда "Челси".
Они победили команду "Флуминенсе" со счетом 2:0 в полуфинале. Этот матч наблюдается с большим интересом и считается важным событием для болельщиков.