Real samolyoti Nyu-Yorkda bo‘ron sabab qo‘nolmayapti
Madridning "Real" jamoasining Nyu-Yorkka kelishi ob-havo sharoitlari sababli kechikmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chorshanba kuni "Metlayf-Stadion"da Klub jahon chempionati doirasida "Real" va "PSJ" jamoalari o‘rtasida yarim final uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. El Chiringuito ma’lumotlariga ko‘ra, "Real" samolyoti Nyu-York ustida bir soatdan ortiq vaqt aylanib yurib, qo‘nish uchun ruxsat olishni kutmoqda.
Bu kechikishning asosiy sababi shamol va bo‘ronning kuchayishi hisoblanadi. Shu sababli, FIFA Madrid jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso va futbolchilarning matbuot anjumanini bekor qilishga majbur bo‘ldi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanishi rejalashtirilgan. Ushbu o‘yinda g‘olib chiqqan jamoa yakshanba, 13 iyul kuni "Chelsi" bilan final bahsida maydonga chiqadi.
Bu o‘yin Klub jahon chempionatining muhim bosqichi bo‘lib, tomoshabinlar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Настоящий самолет не может приземлиться в Нью-Йорке из-за шторма
Прибытие мадридского "Реала" в Нью-Йорк задерживается из-за погодных условий. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В среду на "Метлайф-Стэдиум" пройдет полуфинальный матч между "Реалом" и "ПСЖ" в рамках клубного чемпионата мира. По данным El Chiringuito, самолет "Реала" кружит над Нью-Йорком более часа, ожидая разрешения на посадку.
Основной причиной задержки являются усиление ветра и шторма. В связи с этим FIFA была вынуждена отменить пресс-конференцию главного тренера мадридской команды Хаби Алонсо и игроков.
Матч запланирован на 22:00 по московскому времени. Победитель этой игры выйдет на поле в финале против "Челси" в воскресенье, 13 июля.