Madridning sobiq yarim himoyachisi Toni Kroos “Barselona” klubi qanot himoyachisi Lamine Yamala haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis futbolchisi yosh iqtidorli futbolchining o‘yini unga katta taassurot qoldirganini aytdi. Kroosning so‘zlariga ko‘ra, u ham 17 yoshida birinchi jamoa o‘yinlarida ishtirok etgan, biroq hozirgi Yamal darajasida emas edi.
Yamalning o‘yini haqiqiy g‘ayritabiiy holat bo‘lib, uning yoshiga qaramay, o‘ziga xos barqarorligi va mas’uliyatni o‘z zimmasiga olish qobiliyati bilan ajralib turadi. Bu yoshdagi futbolchidan bunday xulq-atvorni ko‘rish juda kam uchraydi.
Toni Kroos 2023 yilda faoliyatini yakunlagan. 13 iyul kuni Lamine Yamalga 18 yosh to‘ladi.
Ushbu yosh futbolchi kelajakda yanada katta muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda. Uning o‘yini ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan e’tirof etilmoqda.

Тони Кроос похвалил футбольные способности Ямала
Бывший полузащитник мадридского клуба Тони Кроос высказал свое мнение о защитнике «Барселоны» Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий футболист отметил, что игра молодого талантливого футболиста произвела на него большое впечатление. По словам Крооса, он также участвовал в играх первой команды в 17 лет, но не на уровне Ямала.
Игра Ямала является настоящим необычным явлением, и, несмотря на его возраст, он выделяется своей стабильностью и способностью брать на себя ответственность. Увидеть такое поведение от футболиста в этом возрасте встречается очень редко.
Тони Кроос завершил карьеру в 2023 году. 13 июля Ламину Ямалу исполнилось 18 лет.
Ожидается, что этот молодой футболист достигнет еще больших успехов в будущем. Его игру признают многие болельщики и специалисты.