пасмурно ветер 3.5 м/с, ЮЗ
Nemis himoyachisi Antonio Ryudiger, Madridning “Real” jamoasi vakili, 2025 yilgi klub jahon chempionati yarim finalida Fransiyaning “PSJ” jamoasi bilan bo‘ladigan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “PSJ” jamoasi hozir juda kuchli ekanligini ta’kidladi. O‘tgan mavsum ular o‘z kuchlarini isbotlashdi.
Ushbu o‘yin juda qiyin kechadi, lekin biz Madridning “Real” jamoasimiz va bu sinovga tayyormiz, dedi futbolchi. Ushbu ma’lumot FIFA matbuot xizmati tomonidan e’lon qilindi.
Yarım final uchrashuvi 9 iyul kuni o‘tkaziladi. Asosiy hakamning start fiti Moskva vaqti bilan soat 22:00 da yangraydi.
Ushbu o‘yin g‘olibi finalda Londonning “Chelsi” jamoasi bilan bellashadi. Klub jahon chempionati doirasidagi ushbu bahs jahon futboli muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otadi va yuqori darajadagi raqobatga boy bo‘ladi.
Jamoalar o‘z kuchini namoyish etishga harakat qiladi. Ushbu musobaqa futbolchilar va jamoalar uchun katta sharaf hisoblanadi.

Рюдигер: Реал готов к игре против ПСЖ
Немецкий защитник Антонио Рюдигер, представитель мадридского "Реала", высказался о предстоящем матче с французским клубом "ПСЖ" в полуфинале клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда "ПСЖ" сейчас очень сильна. В прошлом сезоне они доказали свою мощь.
Эта игра будет очень сложной, но мы команда мадридского "Реала" и готовы к этому испытанию, сказал футболист. Эта информация была опубликована пресс-службой ФИФА.
Полуфинальный матч пройдет 9 июля. Свисток главного арбитра прозвучит в 22:00 по московскому времени.
Победитель этой игры встретится в финале с лондонским "Челси". Этот матч в рамках клубного чемпионата мира вызовет большой интерес у болельщиков мирового футбола и будет насыщен высоким уровнем конкуренции.
Команды постараются продемонстрировать свои силы. Этот турнир считается большой честью для игроков и команд.