Kaliningradlik «Baltika» jamoasi Rossiya Premer-ligasidagi yangi ishtirokchisi yarim himoyachi Vladislav Lazarev bilan shartnomani o‘zaro kelishuv asosida bekor qilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmatining xabar berishicha, tomonlar o‘zaro rozilik bilan ish munosabatlarini yakunlashga qaror qilishdi. «Baltika» jamoasi Vladislavga o‘zining fidoyiligi, professionalizmi va klubga sodiqligi uchun minnatdorlik bildirdi hamda uning kelajakdagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Umuman olganda, Lazarev Kaliningrad jamoasi safida 75 ta o‘yin o‘tkazib, 13 ta gol urish va 9 ta golga uzatma berish ko‘rsatkichlariga erishgan. Yangi mavsumning birinchi o‘yinida «Baltika» Moskvadagi «Dinamo» jamoasi bilan kuch sinashadi.
Ushbu o‘zgarish jamoa tarkibida muhim yangilik bo‘lib, keyingi o‘yinlarda natijalar qiziqish bilan kuzatiladi.

Из Балтики ушел полузащитник Владислав Лазарев
Калининградская команда «Балтика» сообщила о расторжении контракта с полузащитником Владиславом Лазаревым на основе взаимного соглашения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, стороны решили завершить трудовые отношения по взаимному согласию. Команда «Балтика» выразила благодарность Владиславу за его преданность, профессионализм и верность клубу, а также пожелала ему успехов в будущей деятельности.
В целом, Лазарев провел за калининградскую команду 75 матчей, забил 13 голов и сделал 9 голевых передач. В первом матче нового сезона «Балтика» будет сражаться с московским «Динамо».
Это изменение является важной новостью для состава команды, и результаты следующих игр будут с интересом отслеживаться.