Bournemouth Chelsea darvozabonini sotib olmoqchi
Londonning "Chelsea" jamoasining darvozaboni Jorje Petrovich faoliyatini "Bournemouth" klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba, jurnalist Fabrizio Romano ma'lumot berdi. Manbaning aytishicha, "Bournemouth" 25 yoshli serbiy futbolchi uchun "Chelsea"ga rasmiy taklif yuborgan.
O‘z navbatida, futbolchi ham klubni almashtirishga qiziqmoqda, ammo jamoalar o‘rtasida hali kelishuvga erishilmagan. O‘tgan hafta "Sunderland" klubi "Chelsea" bilan bitim tuzishga muvaffaq bo‘lmaganligi sababli, endi "Bournemouth"ning ushbu transferda imkoniyati ancha yuqori ekanligi ta’kidlanmoqda.
O‘tgan mavsumda Petrovich ijarada "Strasburg" klubida o‘ynagan. Fransiya chempionatida u 31 ta o‘yinda maydonga tushib, ulardan o‘nida darvozasini daxlsiz saqlagan.
Ushbu holatlar uning faoliyatidagi yaxshi natijalar sifatida e’tirof etilmoqda. Hozirgi vaqtda futbolchining yangi jamoaga o‘tishi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.

Борнмут хочет купить вратаря Челси
Вратарь лондонского "Челси" Жорже Петрович может продолжить свою карьеру в клубе "Борнмут". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник, журналист Фабрицио Романо. По словам источника, "Борнмут" отправил официальное предложение "Челси" за 25-летнего сербского футболиста.
В свою очередь, футболист также заинтересован в смене клуба, однако между командами пока не достигнуто соглашение. На прошлой неделе клуб "Сандерленд" не смог заключить сделку с "Челси", поэтому теперь у "Борнмута" есть гораздо больше шансов на этот трансфер.
В прошлом сезоне Петрович играл в аренде в клубе "Страсбург". В чемпионате Франции он выходил на поле в 31 матче, в десяти из которых сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Эти обстоятельства признаются как хорошие результаты в его карьере. В настоящее время продолжаются переговоры о переходе футболиста в новую команду.