Spartak Barko transferi bo‘yicha talabini bildirdi
Yozgi transfer oynasida «Spartak» jamoasini yarim himoyachi Esekiel Barko tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli argentinalik futbolchiga «Flamengo» klubi qiziqish bildirmoqda. So‘nggi haftalarda bu haqda ko‘plab xabarlar tarqaldi.
Ijtimoiy tarmoqlarda jurnalist Raisa Simplisio ma’lumotiga ko‘ra, yaqinda «Flamengo» Barko uchun yana taklif yuborgan. Braziliya klubi futbolchi uchun 14 million yevro taklif qilgan.
Biroq bu summa yetarli emas, chunki «Spartak» 20 million yevro so‘ramoqda. Hozircha «qizil-qora» jamoa bu borada hech qanday qaror qabul qilmagan.
Esekiel Barko 26 yoshda. U «Spartak» safida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urgan va 9 ta golli uzatma bergan.
Futbolchining jamoani tark etishiga oilaviy sabablar, xususan, rafiqasining talablarining ta’siri bo‘lishi mumkinligi aytilmoqda. Klub va futbolchi hozircha kelishuvga erisha olgani yo‘q.

Спартак Барко трансферу заявил требование
Летнее трансферное окно может покинуть полузащитник «Спартака» Эсекьель Барко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
К 26-летнему аргентинскому футболисту проявляет интерес клуб «Фламенго». В последние недели появилось множество сообщений на эту тему.
По информации журналиста Райсы Симплисио в социальных сетях, недавно «Фламенго» снова отправил предложение за Барко. Бразильский клуб предложил 14 миллионов евро за футболиста.
Однако эта сумма недостаточна, так как «Спартак» запрашивает 20 миллионов евро. Пока «красно-черные» не приняли никакого решения по этому вопросу.
Эсекьель Барко 26 лет. Он провел 36 матчей за «Спартак», забил 14 голов и сделал 9 голевых передач.
Говорят, что на решение футболиста покинуть команду могут повлиять семейные причины, в частности, требования его жены. Клуб и футболист пока не смогли достичь соглашения.