Murad Musayev, «Krasnodar» jamoasining bosh murabbiyi, klub yaqin kelajakda yana bir necha futbolchilarni tarkibga qo‘shishi mumkinligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi mavsum boshlanishini intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa biroz boshqacha bo‘lishi kerak, shuning uchun ular qo‘shimcha transferlar amalga oshirishni rejalashtirmoqda.
Joriy mavsum oldidan «Krasnodar» fransuzning «Oser» klubidan ketgan braziliyalik himoyachi Jubalni o‘z safiga qo‘shdi. Shuningdek, jamoa Fransiya chempionatining so‘nggi mavsumidagi eng yaxshi assistent hisoblangan Gaetan Perrenga ham qiziqish bildirmoqda.
12 iyul kuni «Krasnodar» Moskva shahridagi CSKA jamoasi bilan Superkubok uchun bahs olib boradi. Ushbu o‘yin yangi mavsum oldidan jamoalarning tayyorgarlik darajasini ko‘rsatadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Команда Краснодар приобретает новых футболистов
Мурад Мусаев, главный тренер команды «Краснодар», сообщил, что клуб в ближайшем будущем может подписать еще несколько футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что с нетерпением ждет начала нового сезона. По словам Мусаева, команда должна немного измениться, поэтому они планируют осуществить дополнительные трансферы.
Перед текущим сезоном «Краснодар» подписал бразильского защитника Жубала, который покинул французский клуб «Осер». Также команда проявляет интерес к Гаэтану Перрену, который был признан лучшим ассистентом последнего сезона чемпионата Франции.
12 июля «Краснодар» проведет матч за Суперкубок с командой ЦСКА из Москвы. Эта игра продемонстрирует уровень подготовки команд перед новым сезоном и ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.