Teo Ernandes Al-Xilol bilan shartnoma imzoladi
«Milan» jamoasining chap himoyachisi Teo Ernandes «Al-Xilol» klubi bilan uch yillik shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba Matteo Moretto xabar berdi. Oldinroq Saudiya Arabistoni klubi va «Milan» o‘rtasida futbolchining transferi bo‘yicha kelishuvga erishilgani ma’lum bo‘lgan edi.
Tez orada rasmiy e’lon qilinishi kutilmoqda. Teo Ernandes 2019 yilgacha «Milan» safida o‘ynagan.
U barcha turnirlarda jami 262 o‘yin o‘tkazib, 34 ta gol urgan va 45 ta samarali uzatmaga mualliflik qilgan. «Al-Xilol» Saudiya Arabistoni chempionatining so‘nggi mavsumida ikkinchi o‘rinni egallagan.
Ushbu transfer klub uchun kuchli qo‘shimcha bo‘lishi kutilmoqda va kelajakdagi muvaffaqiyatlarga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Futbolchi va yangi jamoasi o‘rtasidagi hamkorlik muvaffaqiyatli bo‘lishiga ishonch bildirilmoqda.

Тео Эрнандес подписал контракт с Аль-Хилол
Левый защитник команды «Милан» Тео Эрнандес подписал трехлетний контракт с клубом «Аль-Хилол». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник Маттео Моретто. Ранее стало известно, что между клубом Саудовской Аравии и «Миланом» достигнуто соглашение о трансфере игрока.
Официальное объявление ожидается в ближайшее время. Тео Эрнандес играл за «Милан» до 2019 года.
Он провел в общей сложности 262 матча во всех турнирах, забил 34 гола и сделал 45 результативных передач. «Аль-Хилол» занял второе место в последнем сезоне чемпионата Саудовской Аравии.
Ожидается, что этот трансфер станет сильным дополнением для клуба и положительно скажется на будущих успехах. Выражается уверенность в том, что сотрудничество между футболистом и новой командой будет успешным.