Grigoryan RPLdagi legionerlar limitini qo‘llab-quvvatladi
Mashhur mahalliy murabbiy Aleksandr Grigoryan Rossiya Premyer Ligasi (RPL)dagi chet ellik futbolchilar sonini kamaytirish bo‘yicha taklifga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport vazirligi rejasiga ko‘ra, klublardagi chet ellik o‘yinchilar soni 14 tadan 10 taga qisqartirilishi, start tarkibida esa avvalgi 8 o‘rniga 5 nafar legioner maydonga tushishi belgilangan. Grigoryan ushbu taklifni oqilona deb hisoblaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, besh nafar chet ellik futbolchi yaxshi variant. Shuningdek, u Batrakov va Kislyak kabi o‘yinchilarning qayerdan paydo bo‘lganiga hayronligini bildirgan.
Agar cheklov umuman bo‘lmasa, klublar yevrokuboklarda o‘ynash uchun katta mablag‘ sarflab, ko‘proq chet elliklarni jalb qilgan bo‘lardi. So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi vazirlik taklifini qo‘llab-quvvatlagan, biroq cheklovlarni bosqichma-bosqich qattiqroq qilish tarafdori ekanligini bildirib o‘tgan.
Bu qaror mamlakat futbolining rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shuningdek, legionerlar sonining kamayishi mahalliy futbolchilar uchun imkoniyatlarni oshirishga xizmat qiladi.

Григорян поддержал лимит легионеров в РПЛ
Известный местный тренер Александр Григорян высказал свое мнение о предложении сократить количество иностранных футболистов в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно плану Министерства спорта, количество иностранных игроков в клубах должно быть сокращено с 14 до 10, а в стартовом составе вместо 8 легионеров на поле выйдут 5. Григорян считает это предложение разумным.
По его словам, пять иностранных футболистов — это хороший вариант. Также он выразил удивление по поводу того, откуда появились такие игроки, как Батраков и Кисляк.
Если бы ограничений не было вообще, клубы потратили бы большие средства на участие в еврокубках и привлекли бы больше иностранных игроков. Согласно последним данным, Российский футбольный союз поддержал предложение министерства, однако заявил о необходимости поэтапного ужесточения ограничений.
Ожидается, что это решение положительно скажется на развитии футбола в стране. Также сокращение числа легионеров будет способствовать увеличению возможностей для местных футболистов.