Vedat Muriki «Malyorka» bilan shartnomani uzaytirdi
Kosovalik hujumchi Vedat Muriki o‘zining hozirgi klubi — Ispaniyaning «Malyorka» jamoasi bilan shartnomasini uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldingi kelishuv 2027 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lsa, yangi bitim 2029 yilgacha amal qiladi. Futbolchi o‘zining yangi shartnomasi haqida qisqacha: «Men ketmoqchi emasman», deb izoh berdi.
Vedat Muriki 2022 yil yanvar oyida Ispaniyaga kelganidan beri klub uchun 118 rasmiy o‘yin o‘tkazdi va ularda 35 ta gol urdi. Shu vaqt ichida u «Malyorka» jamoasining ramzlaridan biriga aylandi.
Yangi mavsumning birinchi turida «Malyorka» Kataloniyaning «Barselona» jamoasi bilan o‘yinda maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Murikining o‘yindagi faoliyati va shartnoma uzaytirilishi klub uchun muhim yangilik bo‘lib, uning kelajagi uchun ijobiy belgi hisoblanadi.

Ведат Мурики продлил контракт с «Мальоркой»
Нападающий из Косово Ведат Мурики продлил контракт с текущим клубом — испанской командой «Мальорка». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если предыдущий договор был рассчитан до 2027 года, то новое соглашение будет действовать до 2029 года. Футболист кратко прокомментировал свой новый контракт: «Я не собираюсь уходить».
С тех пор как Ведат Мурики приехал в Испанию в январе 2022 года, он провел 118 официальных матчей за клуб и забил 35 голов. За это время он стал одним из символов команды «Мальорка».
В первом туре нового сезона «Мальорка» выйдет на поле в матче против каталонской команды «Барселона». Эта встреча состоится 16 августа.
Активность Мурики на поле и продление контракта являются важной новостью для клуба и положительным знаком для его будущего.