Real rahbariyati Rodrigoga kelajak haqida uchrashuv uyushtiradi
Yaqin kunlarda Rodrigoning Madridning "Real" klubidagi kelajagi bo‘yicha muhim qaror qabul qilinadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Xabi Alonso boshliq jamoaning dastlabki tarkibida beshta ketma-ket Klublar jahon chempionatidagi o‘yinda maydonga tushmadi. Mashhur jurnalist Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, keyingi hafta "Real" rahbariyati Rodrigoning atrofidagilar bilan uchrashuv o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuvda 24 yoshli futbolchining kelajagi muhokama qilinadi. Yakuniy qarorni futbolchi o‘zi qabul qilishi kerak.
Agar Rodrigoning o‘zi klubdan ketishni istasa, "Real" uni sotishga tayyor. Shu bilan birga, chorshanba kuni "Real" Klublar jahon chempionatidagi ishtirokini yakunlab, yarim finalda "PSJ"ga 0:4 hisobida yutqazdi.
Bu mag‘lubiyat klub uchun qiyin sinov bo‘ldi va kelajakdagi rejalarni qayta ko‘rib chiqishga sabab bo‘lmoqda. Rodrigoning kelajagi va klubdagi o‘rni yaqinda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Реальное руководство организует встречу с Родриго о будущем
В ближайшие дни будет принято важное решение о будущем Родриго в мадридском "Реале". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист не выходил в стартовом составе команды под руководством Хаби Алонсо в пяти подряд матчах клубного чемпионата мира. По информации известного журналиста Фабрицио Романо, на следующей неделе руководство "Реала" проведет встречу с окружением Родриго.
На этой встрече будет обсуждаться будущее 24-летнего футболиста. Окончательное решение должен принять сам игрок.
Если Родриго захочет покинуть клуб, "Реал" готов его продать. В то же время в среду "Реал" завершил участие в клубном чемпионате мира, проиграв в полуфинале "ПСЖ" со счетом 0:4.
Это поражение стало тяжелым испытанием для клуба и стало причиной пересмотра будущих планов. Ожидается, что будущее Родриго и его место в клубе станет ясным в ближайшее время.