Bu haqda u "Sion" jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvidan (5:2) so‘ng fikr bildirdi. Futbolchi so‘zlariga ko‘ra, jamoa deyarli yuz foiz tayyor.
Ular oxirgi o‘yinlardan keyin yakuniy bahoni berishni rejalashtirmoqda. Keyingi do‘stlik uchrashuvi Sergey Semak boshchiligidagi jamoa uchun Serbiya "Voyvodina" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin 13 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi. Yangi mavsumda "Zenit" Rossiya premer-ligasida "Rostov" jamoasiga qarshi birinchi bahsni o‘tkazadi.
Uchrashuv 20 iyul, yakshanba kuni "Gazprom Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. Jamoa yangi mavsumda yuqori natijalarni ko‘rsatishga intilmoqda.

Волков: Зенит почти готов к новому сезону
Защитник петербургского "Зенита" Сергей Волков оценил уровень подготовки команды к новому сезону Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение после товарищеского матча против команды "Сион" (5:2). По словам футболиста, команда почти на сто процентов готова.
Они планируют дать окончательную оценку после последних игр. Следующий товарищеский матч пройдет против сербской команды "Войводина" под руководством Сергея Семака.
Игра начнется 13 июля в 19:30 по московскому времени. В новом сезоне "Зенит" проведет первый матч против команды "Ростов" в Российской премьер-лиге.
Встреча состоится 20 июля, в воскресенье, на стадионе "Газпром Арена". Команда стремится показать высокие результаты в новом сезоне.