Uesli Italiya klubiga o‘tishga yaqin turibdi
Braziliyaning Flamengo jamoasida o‘ynayotgan qanot himoyachisi Uesli Italiya chempionatida o‘ynashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda taniqli jurnalist Fabrizio Romano xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, poytaxtning Roma jamoasi ushbu futbolchini sotib olishga qiziqish bildirgan.
Uesli rimliklar bilan muzokaralar olib borib, shaxsiy mehnat shartnomasining shartlarini kelishib olgan. Yaqin kunlarda Roma klubi Flamengo bilan himoyachini transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erishishga harakat qiladi.
Oldinroq Uesliyga Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi ham qiziqish bildirgan, ammo bitim amalga oshmagan. Uesli 2021 yildan beri Flamengo safida o‘ynamoqda.

Уэсли близок к переходу в итальянский клуб
Защитник фланга бразильского клуба Фламенго Уэсли может сыграть в чемпионате Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил известный журналист Фабрицио Романо. По данным источника, римский клуб Рома проявил интерес к покупке этого футболиста.
Уэсли ведет переговоры с римлянами и согласовал условия личного трудового контракта. В ближайшие дни клуб Рома попытается достичь соглашения с Фламенго о трансфере защитника.
Ранее Уэсли также был интересен петербургскому Зениту, но сделка не состоялась. Уэсли играет за Фламенго с 2021 года.