Ijtimoiy tarmoqlarda bir erkakning murojaati aks etgan video tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu erkak, ko‘rinishidan, Diogu Jota va uning ukasi Andre Silva ishtirokidagi halokatli yo‘l-transport hodisasi joyidan olingan dastlabki kadrlarning muallifi bo‘lishi mumkin. Videoda avtomobil yonayotganini ko‘rish mumkin edi.
Murojaatda erkak o‘zining voqea joyidan olingan kadrlarni suratga olgani, to‘xtab yordam berishga harakat qilgani, biroq afsuski, hech qanday natija bo‘lmagani haqida gapirdi. U o‘zining vijdoni pokligini ta’kidladi va mashinaning ichida kimlar borligini bilmasligini bildirdi.
Shuningdek, u jabrlanganlarning oilasiga ta’ziya izhor qildi. Erkak, o‘z nomi Xose ekanligini aytib, Diogu Jota va uning ukasi ishtirokidagi avtomobilning tezligini keskin oshirgani haqida shubha bildirganini ham ta’kidladi.
Uning fikricha, yo‘l yuzasining yomon holati sababli tez harakatlanish qiyin bo‘lgan. Shu bilan birga, politsiya ushbu halokatli yo‘l-transport hodisasi yuzasidan rasmiy bayonot berdi.

Свидетель катастрофической ДТП с участием Jota высказался
Этот мужчина, по-видимому, может быть автором первых кадров с места аварии с участием Диогу Жоты и его брата Андре Силвы. На видео можно было увидеть, как горит автомобиль.
В обращении мужчина рассказал, что снял кадры с места происшествия, пытался остановиться и помочь, но, к сожалению, ничего не удалось сделать. Он подчеркнул свою чистоту совести и заявил, что не знает, кто находится в машине.
Также он выразил соболезнования семьям пострадавших. Мужчина, назвавший себя Хосе, также отметил, что у него есть сомнения по поводу того, что автомобиль, в котором находились Диогу Жота и его брат, значительно увеличил скорость.
По его мнению, из-за плохого состояния дорожного покрытия было трудно двигаться быстро. В то же время полиция сделала официальное заявление по поводу этой аварии.