Turin klubi sport direktori Davide Vanyati jamoa himoyachisi Saul Koko Moskva Spartak klubiga o‘tishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq, qizil-oq rangli jamoa 26 yoshli futbolchining transferi bo‘yicha Turin klubiga taklif bilan chiqqani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Vanyati o‘zining intervyusida Spartak klubining Koko bilan qiziqishi borligini tasdiqladi.
O‘tgan mavsumda Koko Italiya Serie A chempionatida 32 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati o‘n million yevroga teng.
Shu bilan birga, klub rahbariyati futbolchining kelajagi bo‘yicha hozircha aniq qaror qabul qilmaganini bildirdi. Koko jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning transferi jamoaning taktikasiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Спартак проявил интерес к Саулу Кокоге, Торино подтвердил
Спортивный директор клуба Турин Давиде Ваньяти ответил на вопрос о возможном переходе защитника Саула Коко в московский Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что красно-белые сделали предложение Туринскому клубу по трансферу 26-летнего футболиста. Ваньяти в своем интервью подтвердил, что у Спартака есть интерес к Коко.
В прошлом сезоне Коко сыграл в 32 матчах чемпионата Италии Серии А и смог забить два гола. По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет десять миллионов евро.
В то же время руководство клуба сообщило, что пока не принято окончательное решение о будущем футболиста. Коко является важным игроком для команды, и его трансфер может повлиять на тактику команды.