RFС va AQSh futboli do‘stlik o‘yini haqida muzokara qilmoqda
Rossiya futbol ittifoqi rahbariyati, bosh kotib Maksim Mitrofanov orqali, Amerika Qo‘shma Shtatlari futbol federatsiyasi bilan do‘stlik uchrashuvini o‘tkazish bo‘yicha muzokaralar olib borilayotgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mitrofanovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda barcha tomonlar bilan muzokaralar davom etmoqda, biroq yakuniy kelishuvga erishilgachgina rasmiy bayonot beriladi. Rossiya milliy terma jamoasi Amerika terma jamoasi bilan jami besh marta do‘stlik o‘yinlari o‘tkazgan.
Ushbu o‘yinlarning barchasi do‘stlik xarakteriga ega bo‘lgan. Rossiya terma jamoasi ikki marta g‘alaba qozongan va uch marta durang o‘ynagan.
So‘nggi uchrashuv 2012 yilda Krasnodar shahridagi Kuban stadionida bo‘lib o‘tgan bo‘lib, natija 2:2 hisobida yakunlangan. Hozirgi kunda ikki mamlakat futbol federatsiyalari o‘rtasida yangi uchrashuvni tashkil etish masalasi muhokama qilinmoqda.

РФС и сборная США обсуждают товарищеский матч по футболу
Руководство Российского футбольного союза через генерального секретаря Максима Митрофанова сообщило о ведении переговоров с Федерацией футбола США о проведении товарищеской встречи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Митрофанова, в настоящее время продолжаются переговоры со всеми сторонами, однако официальный комментарий будет дан только после достижения окончательного соглашения. Сборная России провела пять товарищеских матчей со сборной США.
Все эти игры носили товарищеский характер. Сборная России одержала две победы и трижды сыграла вничью.
Последняя встреча состоялась в 2012 году на стадионе Кубань в Краснодаре, и результат завершился со счетом 2:2. В настоящее время обсуждается вопрос о организации новой встречи между футбольными федерациями двух стран.