Yamal va Messi: Chap qanotda o‘xshashliklar ko‘p
«Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal o‘zini afsonaviy Lionel Messi bilan taqqoslashlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U har doim o‘z yo‘lini topishga harakat qilganini ta’kidladi. Albatta, Messi uning uchun tarixdagi eng buyuk o‘yinchilardan biri hisoblanadi.
Ikkalasi ham chap qo‘l futbolchilari va qanotda o‘ynaganlari o‘xshashdir. Ular orasida ko‘p o‘xshashliklar borligi tabiiy hol ekanini aytdi.
Biroq Lamin Yamal o‘zining alohida yo‘lini bosib o‘tishni xohlaydi. Messi futbol tarixida afsonaviy sahifalarni yaratgan.
Lamin ham shunday muvaffaqiyatli faoliyatga erishishni orzu qiladi. Eng muhimi, u o‘z uslubida o‘ynashni, o‘zining futbol tarixini yozishni va odamlarning qalbida o‘z nomi bilan qolishni istaydi, deydi Yamal Goal.com saytiga bergan intervyusida.
Yakshanba kuni Lamin Yamaling 18 yoshga to‘ladi. Uning kelajakdagi faoliyati sport ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Ямал и Месси: Сходств много на левом фланге
Защитник «Барселоны» на левом фланге Ламин Ямал отреагировал на сравнения с легендарным Лионелем Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что всегда старался найти свой путь. Конечно, Месси для него является одним из величайших игроков в истории.
Оба они левши и играли на фланге, что является естественным сходством.
Однако Ламин Ямал хочет пройти своим собственным путем. Месси создал легендарные страницы в истории футбола.
Ламин также мечтает добиться такого же успешного карьерного пути. Главное, что он хочет играть в своем стиле, писать свою историю футбола и остаться в сердцах людей под своим именем, говорит Ямал в интервью Goal.com.
В воскресенье Ламин Ямал отмечает свое 18-летие. Его будущая карьера вызывает большой интерес у спортивных болельщиков.