Mateus Kunya "Manchester Yunayted" jamoasida 10-raqam ostida maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldin ushbu raqam ostida "qizil iblislar" safida Markus Reshford o‘ynagan, biroq u yoz oxirigacha jamoani tark etishi kutilmoqda, chunki Ruben Amorim rejasida qolmagan. Kunya "Old Trafford" stadionida 10-raqamni olgani haqida fikr bildirdi.
U shunday dedi: "Bu men doim orzu qilgan narsadir. Bu raqam ostida o‘ynagan ko‘plab futbolchilarni bilaman.
Bu raqamni ko‘rganimda darhol Ueyn Runi eslimga tushadi. Uning o‘yinlarini tomosha qilib ulg‘aydim.
Oldin bir o‘yindan so‘ng Reshford bilan futbolka almashganman, u mening uyimda saqlanadi. Shuningdek, bu raqamni Van Nistelroy va Ibrohimovich ham kiygan.
10-raqam ostida o‘ynash oddiy orzu emas. Ushbu raqam tarixini hisobga olsak, bu menga berilgan katta sharafdir." Kunya klub matbuot xizmatiga shunday ta’kidladi.

Матэус Кунья получил 10-й номер в Манчестер Юнайтед
Матеус Кунья выйдет на поле под номером 10 в команде "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее под этим номером в составе "красных дьяволов" играл Маркус Решфорд, однако ожидается, что он покинет команду до конца лета, так как не входит в планы Рубена Аморима. Кунья высказался о получении номера 10 на стадионе "Олд Траффорд".
Он сказал: "Это то, о чем я всегда мечтал. Я знаю многих футболистов, которые играли под этим номером.
Когда я вижу этот номер, мне сразу вспоминается Уэйн Руни. Я вырос, смотря его игры.
Ранее я обменивался футболкой с Решфордом после одной из игр, она хранится у меня дома. Также этот номер носили Ван Нистелрой и Ибрагимович.
Играть под номером 10 — это не просто мечта. Учитывая историю этого номера, это большая честь для меня." Кунья подчеркнул это клубной пресс-службе.