Belous Promesning Latviya o‘yini haqidagi fikrini bildirdi
Yuriy Belous, Moskva shahrining «Lokomotiv» jamoasida sobiq vitse-prezident lavozimida ishlagan, «Spartak» jamoasining sobiq futbolchisi Kvinsi Promes haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Promes giyohvand moddalar kontrabandasi va pichoq bilan hujum qilishda ayblanib, uzoq muddatga ozodlikdan mahrum etilgan edi. Ammo har ikki hukm sudda qayta ko‘rib chiqilgan.
Bir necha kun oldin futbolchi va uning advokati sudga murojaat qilib, Promesga Latviya davlatida futbol o‘ynash uchun ruxsat berilishini so‘rashdi. Belousning so‘zlariga ko‘ra, «Promes Latvigacha borishni istashi tushunarli.
Qamoqda o‘tirgan odam hatto Antarktidada o‘ynashga ham ruxsat so‘raydi. Ammo Niderlandiyadan uni hatto qamoqdan tashqariga chiqmaslik haqidagi imzo evaziga ham qo‘yib yuborishmaydi».
Promesning so‘nggi faoliyat yuritgan jamoasi Birlashgan Arab Amirliklarining birinchi divizionida o‘ynaydigan «Yunayted» klubi bo‘lgan. 33 yoshli futbolchi 20 ta o‘yinda 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Ushbu ma’lumotlar uning so‘nggi yillardagi yuqori darajadagi o‘yinini ko‘rsatadi va uning faoliyatiga qiziqish hali ham yuqori ekanini bildiradi.

Белоус Промес высказал свое мнение о игре Латвии
Юрий Белоус, бывший вице-президент московского клуба «Локомотив» и бывший футболист «Спартака», высказал свое мнение о Квинси Промесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Промес был осужден за контрабанду наркотиков и нападение с ножом и получил длительный срок лишения свободы. Однако оба приговора были пересмотрены в суде.
Несколько дней назад футболист и его адвокат обратились в суд с просьбой разрешить Промесу играть в футбол в Латвии. По словам Белоуса, «желание Промеса поехать в Латвию вполне понятно.
Человек, сидящий в тюрьме, даже попросит разрешение играть в Антарктиде. Но из Нидерландов его даже не отпустят за подпись о том, что он не покинет тюрьму».
Последней командой Промеса был клуб «Юнайтед», играющий в первом дивизионе Объединенных Арабских Эмиратов. 33-летний футболист смог забить 19 голов в 20 матчах.
Эти данные свидетельствуют о его высоком уровне игры в последние годы и показывают, что интерес к его карьере все еще высок.