Teo Ernandes Al-Xilolga o‘tishini tasdiqladi
Fransuz himoyachisi Teo Ernandes Saudiya Arabistonining “Al-Xilol” klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U avvalgi faoliyatini “Milan” klubida davom ettirgan edi. Ernandes o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi bayonotida shunday dedi: “Men Saudiya chempionatining eng yirik klubiga qo‘shilganimni e’lon qilmoqchiman.
Jamoaga katta ishtiyoq va maqsad bilan kelganman. Mahalliy liga yetakchisi bo‘lishda jamoaga yordam berishni xohlayman.
Meni iliq kutib olgan va qo‘llab-quvvatlagan muxlislarga katta rahmat.” Ernandes 2019 yildan beri “Milan” sharafini himoya qilgan. O‘tgan mavsumda u “rossoneri” jamoasi tarkibida 49 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va oltita golga uzatma berdi.

Тео Эрнандес подтвердил переход в Аль-Хилол
Французский защитник Тео Эрнандес высказался о своем переходе в клуб Саудовской Аравии "Аль-Хилаль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он продолжал свою карьеру в клубе "Милан". Эрнандес в своем заявлении в социальных сетях сказал: "Я хочу объявить, что присоединился к крупнейшему клубу Саудовской лиги.
Я пришел в команду с большим энтузиазмом и целью. Я хочу помочь команде стать лидером местной лиги.
Большое спасибо болельщикам, которые тепло меня встретили и поддержали." Эрнандес защищает цвета "Милана" с 2019 года. В прошлом сезоне он провел 49 матчей за команду "россонери", забил пять голов и сделал шесть голевых передач.