Spartak Torino himoyachisi Koko uchun taklif berdi
Torino jamoasining markaziy himoyachisi Saul Koko Moskva "Spartak" klubining qiziqish doirasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Torino klubi 26 yoshli futbolchi uchun Spartakdan 15 million yevro so‘ramoqda. "Evro-Futbol.Ru" nashrining xabar berishicha, yaqin kunlarda "qizil-qoralar" Torino klubiga Koko uchun 12 million yevro va qo‘shimcha bonuslar taklifini yuborishni rejalashtirmoqda.
O‘tgan mavsumda Italiyaning Serie A chempionatida Koko 32 o‘yinda maydonga tushib, ikkita gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Turin klubining sport direktori ham Spartakning Koko bilan qiziqishi haqidagi ma’lumotni tasdiqlagan.
Shu tariqa, futbolchining transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va tomonlar yaqin kelajakda kelishuvga erishishi kutilmoqda.

Спартак предложил защитнику Торино Коко
Центральный защитник клуба Торино Саул Коко находится в поле зрения московского клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что клуб Торино запрашивает 15 миллионов евро за 26-летнего футболиста от Спартака. По информации издания "Евро-Футбол.Ру", в ближайшие дни "красно-белые" планируют отправить клубу Торино предложение в размере 12 миллионов евро и дополнительные бонусы за Коко.
В прошлом сезоне в чемпионате Италии Серии А Коко выходил на поле в 32 матчах и смог забить два гола. Спортивный директор клуба Турин также подтвердил информацию о заинтересованности Спартака в Коко.
Таким образом, переговоры по трансферу футболиста продолжаются, и стороны ожидают достижения соглашения в ближайшем будущем.