Musayev: Safonov va Agkatsev do‘stligi noyob hodisa
Krasnodar jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev darvozabonlar Matvey Safonov va Stanislav Agkatsev o‘rtasidagi do‘stlik haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, har kuni bir joy uchun raqobatlashadigan ikki inson orasida bunday munosabat kam uchraydi. Bunday holat ularning hech biri bir-biriga qarshi adolatsiz harakat qilmaydi va halol mehnat qiladi, degan fikrga asoslangan.
Safonov va Agkatsev Krasnodar futbol maktabining yetuk o‘quvchilari hisoblanadi. Ular o‘tgan yilgacha bir jamoada, ya’ni Krasnodar safida o‘ynashgan.
So‘ngra Safonov 20 million yevro evaziga Parijning PSJ klubiga o‘tgan. Rossiyalik darvozabon bir mavsum davomida Fransiyaning nufuzli jamoasi bilan to‘rtta sovrin qo‘lga kiritdi va yaqinda Jahon klub chempionati g‘olibligiga erishishi mumkin.
Bu esa uning professional faoliyatidagi yuksak natijalardan biri hisoblanadi. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, bunday do‘stlik va raqobat o‘zaro hurmat va halollikka asoslangan.

Мусаев: Дружба Сафонова и Агкатцева — уникальное явление
Главный тренер команды Краснодар Мурад Мусаев высказал свои мысли о дружбе между вратарями Матвеем Сафоновым и Станиславом Агкатцевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что такие отношения между двумя людьми, которые каждый день соревнуются за одно место, встречаются редко. Это основано на том, что ни один из них не действует против другого несправедливо и трудится честно.
Сафонов и Агкатцев являются зрелыми учениками футбольной школы Краснодара. До прошлого года они играли в одной команде, то есть в составе Краснодара.
Затем Сафонов перешел в клуб Париж Сен-Жермен за 20 миллионов евро. Российский вратарь за один сезон с престижной командой Франции завоевал четыре трофея и недавно может добиться победы на чемпионате мира среди клубов.
Это считается одним из высоких достижений в его профессиональной карьере. По словам Мусаева, такая дружба и конкуренция основаны на взаимном уважении и честности.