Orenburg Premer-ligaga qaytishi bilan murojaat qildi
Rossiya Premer-ligasidan "Torpedo" jamoasining chiqarilishi "Orenburg"ning yuqori divizionga qaytishiga sabab bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bahor mavsumida "shaharliklar" ligadan tushib qolgan bo‘lsa, endi mavsum boshlanishidan bir hafta oldin yana yuqori ligaga qaytdi. Rossiya futbol ittifoqining ijroiya qo‘mitasi tomonidan qabul qilingan foydali qaror natijasida "Orenburg" klubi o‘z muxlislariga murojaat qildi.
Hurmatli muxlislar, biz sizlarni juda sog‘indik! Yangi mavsum uchun ko‘plab qiziqarli va yorqin o‘yinlar tayyorladik va sizlar bilan uchrashishni intiqlik bilan kutmoqdamiz, deyiladi klub xabarida.
Rossiya Premer-ligasining birinchi turida "Orenburg" jamoasi CSKAni qabul qiladi. O‘yin 21 iyul, dushanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Ma’lum bo‘lishicha, "Torpedo" jamoasi kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanlikda ayblanib, Premer-ligadan chiqarilgan. Bu qaror futbolning adolatliligi va shaffofligini ta’minlash maqsadida qabul qilingan.

Оренбург обратился с просьбой о возвращении в Премьер-лигу
Выход команды "Торпедо" из Российской Премьер-лиги стал причиной возвращения "Оренбурга" в высший дивизион. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Весной "городские" вылетели из лиги, но теперь, за неделю до начала сезона, снова вернулись в высшую лигу. В результате полезного решения, принятого Исполнительным комитетом Российского футбольного союза, клуб "Оренбург" обратился к своим болельщикам.
Уважаемые болельщики, мы очень по вам соскучились! Мы подготовили много интересных и ярких игр к новому сезону и с нетерпением ждем встречи с вами, говорится в сообщении клуба.
В первом туре Российской Премьер-лиги команда "Оренбург" примет ЦСКА. Игра состоится 21 июля, в понедельник.
Как стало известно, команда "Торпедо" была исключена из Премьер-лиги за попытку организации договорных матчей. Это решение было принято с целью обеспечения справедливости и прозрачности в футболе.