RPLda «Orenburg» «Ural» o‘rniga kiritildi sababi
Maksim Mitrofanov, Rossiya futbol ittifoqi (RFS) bosh kotibi lavozimida faoliyat yuritadi, «Orenburg» jamoasining Rossiya Premer-ligasiga qo‘shilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Gorozhan» jamoasi RFS ijroiya qo‘mitasining qarori bilan elit divizionga qaytarildi. Bu qaror bahorda «Torpedo» jamoasining o‘yinlarda kelishilgan natijalar tashkil qilishga uringanligi sababli musobaqadan chetlatilgani ortidan qabul qilindi.
Mitrofanovning so‘zlariga ko‘ra, «Torpedo» o‘rniga «Orenburg» jamoasi o‘tkazildi, chunki ular o‘tgan mavsumda Premer-ligada ishtirok etgan. «Ural» jamoasi esa qo‘shimcha o‘yinlarda qatnashgan, ammo ular musobaqada muvaffaqiyat qozona olmadi.
Rossiya chempionatining birinchi turida «Orenburg» jamoasi CSKA bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yin 21 iyul, dushanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Eslatib o‘tamiz, bahor faslida «Torpedo» Premer-ligadan chiqib ketgan, musobaqa jadvalida 15-o‘rinni egallagan edi. Shunday qilib, «Orenburg» jamoasi yangi mavsumda yana asosiy liga tarkibida ishtirok etadi.

RPL «Оренбург» был введен вместо «Урала» по причине
Максим Митрофанов, генеральный секретарь Российского футбольного союза (РФС), высказался о включении команды «Оренбург» в Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Горожане» была возвращена в элитный дивизион по решению исполкома РФС. Это решение было принято после того, как весной команда «Торпедо» была дисквалифицирована за попытки договориться о результатах матчей.
По словам Митрофанова, команда «Оренбург» была введена вместо «Торпедо», так как они участвовали в Премьер-Лиге в прошлом сезоне. Команда «Урал» принимала участие в дополнительных играх, но не смогла добиться успеха в турнире.
В первом туре чемпионата России команда «Оренбург» сыграет с ЦСКА. Этот матч состоится 21 июля, в понедельник.
Напоминаем, что весной команда «Торпедо» вылетела из Премьер-Лиги, заняв 15-е место в турнирной таблице. Таким образом, команда «Оренбург» снова будет участвовать в основном дивизионе в новом сезоне.